Batı Karadeniz bakanlık merceğinde

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Batı Karadeniz bölgesinin cazibe merkezi olması için çalışmalar yapıldığını bildirdi. Bölgedeki tüm illerde valilik ve turizm girişimcilerinin dahil olduğu çalıştayların kısa sürede düzenlenmeye başlayacağını açıklayan Alparslan, çalışmaları bizzat takip ettiğini ifade etti.
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Hüseyin Karadeniz, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarı (BAKAF) kapsamında ziyaret ettiği Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ı makamında ziyaret etti.

Karadeniz, haziran ayında ilki gerçekleştirilen BAKAF’ın 2019 yılı eylül ayında yeniden düzenleneceğini belirterek konuyu bakanlık desteğine sundu.
BAKAF’ın Batı Karadeniz tanıtımına önemli bir katkı sunacağını belirten Bakan Nadir Alparslan, bölgeyle bizzat ilgili olduğunu vurguladı.
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan yaptığı değerlendirmede, “Tüm değerlerimizi turizme çevirerek yabancı ziyaretçi sayısını mümkün olduğu kadar artırmaya yönelik ne varsa yapmamız lazım. Dolayısıyla biz bu yönde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Batı Karadeniz iç turizm açısından çok daha tanınır bilinir bir destinasyon bununla beraber Safranbolu ve Amasra başta olmak üzere yabancıların da bölgeye ilgisi bulunuyor. Batı Karadeniz önemli bir bölge, onlarca eser var. Hem iç turizm hem de dış turizm açısından bölgeyi nasıl bir cazibe merkezi haline getiririz diye çalışmalara şimdiden başladık. Bölgeyi de bizzat gezerek, toplantılar yapacağız. Batı Karadeniz bizim için önemli bir alan. Cazibe ağırlıklı merkez haline getirmemiz lazım. Kültürel, doğa ve turizm açısından önemli bir bölge. Valilerimiz ve yöredeki turizm girişimcileri ve diğer tüm unsurla gezerek toplantılar yaparak masaya yatıracağız. Bu anlamda Batı Karadeniz Fuarını (BAKAF) destekleme tarafındayız hazırlıklarla da bizzat istişare halinde olalım.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Haberler

NEDEN DÜZENLENECEK?


Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin yer aldığı Batı Karadeniz Bölümü; tarih, kültür dokusu, coğrafi ve doğal yapısı itibari ile yalnızca kendi alanının değil Türkiye’nin de kalkınmasında etkin rol alabilecek bir potansiyeldedir. Parçadan bütüne hareketle BAKAF 2018 ile bu potansiyelin açığa çıkarılması hedeflenmektedir.

NASIL GERÇEKLEŞECEK?


İstamonu Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından düzenlenen BAKAF, 4-8 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinin 9'uncu holünde 7 bin metrekare alanda gerçekleşecek. Fuar alanımızda bakanlıklara, illerin valilik, belediye, sanayi ve ticaret odalarının, üniversitelerinin aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarına, hizmet sektörüne, yüklenici firmalar, yerel markalar, yöresel ürünler, yöreye özgü el sanatları ve coğrafi işaretli ürün stantları yer alacak. BAKAF 2018’de konuk ülke yer alırken, iş geliştirme platformu imkanı da oluşturulacak.

DİĞER FUARLARDAN FARKI NEDİR?

BAKAF, Türkiye’nin İlk Bölgesel Fuarı olarak hayata geçecektir. BAKAF, Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin konuk değil, ev sahibi olduğu bir ihtisas fuarıdır. Bu özelliği ile hem ülkemize hem de fuar sektörüne yeni bir soluk getirmiştir.
Turizm çeşitliliği, keşfedilmemiş güzellikleri, tarım ve sanayinin birlikte geliştiği ve ekonomiye önemli katkılar sunduğu bölgede; mahalli ve yerel idare birimleri, sanayi ticaret odaları, özel kurum kuruluş ve iş dünyası derneklerinin birlikte hareket edeceği BAKAF, Batı Karadeniz adına gerçek bir tanıtım ve iş forumu olma özelliği taşıyacaktır.
BAKAF 2018 ile illerin tümünün zirai, sınai ve ticari faaliyetlerinin gelişmesine yönelik çalışmalar yatırımcıya doğrudan aktarılma imkânı bulacaktır.

© Copyright 2018 Bakaf Batı Karadeniz Fuarı